:

Szerző: Vörös Péter

2001. május 2. 01:58

Az Avaya negyedéves nettó üzemi nyeresége nőtt, de forgalma közel azonos lett az előző évi szinttel

Az Avaya, az USA első számú vállalati telefon-berendezés gyártója, amely tavaly szeptemberben vált le a Lucent Technologiestől, hétfőn bejelentette, hogy negyedéves nettó üzemi nyeresége 78 millió $ (részvényenként 25 cent) volt, szemben az egy évvel korábbi hasonló időszakban elért 37 millió $-os (részvényenként 13 centes) nettó profittal. A cég előrejelzése részvényenként 23 centes eredmény volt. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy az önállóvá válással kapcsolatos költségeket is figyelembe véve a cég első negyedéves eredménye 64 millió $-os (részvényenként 25 centes) veszteség volt.

A vállalat negyedéves forgalma nagyjából változatlan szinten volt, némi emelkedéssel idén az 1,852 milliárd $-t sikerült elérnie az Avayának. Garry McGuire, a vállalat pénzügyi vezérigazgatója közölte, hogy az idei évre 5% körüli forgalom növekedést jeleztek előre, de az általános gazdasági helyzet romlása miatt a cél immár a 2-5%-os növekedés. McGuire azt is hozzátette, hogy a cég jó úton halad afelé, hogy a terveknek megfelelően az idei évben megkétszerezze nyereségét.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 26. 21:02

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.