Szerző: Bodnár Ádám

2014. március 26. 07:57

Új tárolók kis- és középvállalatoknak a HP-tól

Új tárolókat mutatott be kisvállalatok számára a HP egy Las Vegas-i konferencián. A cég az abszolút belépő szintet célozta meg, az MSA 1040 és a StoreEasy 1630 induló ára is 10 ezer dollár alatt van.

A vállalat ősszel dobta piacra az MSA 2040 modellt, ennek a kistestvére a most bejelentett MSA 1040. A 1040 ennek megfelelően kevesebb meghajtóig bővíthető, maximum 99 darab 2,5 hüvelykes vagy 48 darab 3,5 collos SAS vagy midline SAS diszket képes fogadni a bővítődobozokban, amelyek révén 192 terabájt a csúcskapacitás. A tárolóhoz 1 GbE iSCSI, 10 GbEiSCSI és 8 Gb Fibre Channel interfészen lehet csatlakozni. A rendszer vezérlőnként két porttal és 4 gigabájtos gyorsítótárral rendelkezik. A kínált képességek között ott található a snapshot, a távoli snapshot és a volume copy. A HP azt állítja, az MSA 1040 grafikus kezelőfelülete egyszerű és áttekinthető és nem szolgál meglepetésekkel azok számára, akik ProLiant vagy BladeSystem rendszereket üzemeltettek valaha, mivel a kialakítás hasonló.


A termékkel elsősorban a korábbi generációs, P2000 G3 sorozatú eszközök felhasználóira lő a HP, ezek az ügyfelek a lemezeiket átrakhatják az MSA 1040-be, miközben nagyobb teljesítményhez jutnak - a cég szerint a P2000 G3-hoz képest az új modell 50 százalékkal nagyobb teljesítményt nyújt, belső, saját, nem publikált teljesítménymérések alapján, köszönhetően a nagyobb cache-nek és a gyorsabb processzoroknak. Az MSA 1040 kapcsán a vállalat fő üzenete, hogy egykontrolleres árponton már kétkontrolleres modellt ad. Az induló modell ára 6500 dollár.

Hyperscaler vagy hazai felhő? Lehet, hogy nem kell választani!

Egy jól felépített hibrid vagy multicloud modellben a különböző felhők nem versenytársai, hanem kiegészítői egymásnak.

Hyperscaler vagy hazai felhő? Lehet, hogy nem kell választani! Egy jól felépített hibrid vagy multicloud modellben a különböző felhők nem versenytársai, hanem kiegészítői egymásnak.

Bemutatkozott a StoreEasy családnak, a vállalat legolcsóbb fájl- és objektumtárolóinak új tagja, a 1630-as modell is. Ez a 2U kivitelű eszköz gyárilag 2 SFF diszket tartalmaz beépítve a Windows Storage Server 2012 operációs rendszert számára, 12 darabot pedig az ügyfél tehet bele, amelyekre a felhasználói adatok kerülnek - ezek akár 4 terabájtos modellek is lehetnek, így a csúcskapacitás 48 terabájt. A StoreEasy 1630-hoz gigabites Ethernet interfészen lehet csatlakozni. A 4500 dolláros induló áron megvehető 1630-nál egyébként van olcsóbb tagja a családnak, a 1530, ami torony kivitelű házba került, 4 diszkig bővíthető és Core i3 processzor hajtja.

A kis- és középvállalatokra gondolva egy új backup berendezést is bemutatott a HP. A StoreOnce 4500 valójában nem új termék, de akár annak is felfogható, az új, maximum 48 terabájt kapacitású bővítőfiókokkal ugyanis a korábbi háromszorosára, egészen 124 terabájtra növelhető a nyers kapacitása. Mivel a termék deduplikációra is képes, a csillagok megfelelő együttállása esetén közel 2,5 petabájt is rápasszírozható a HP szerint. A StoreOnce 4500 48 terabájtos bővítőfiókja 70 ezer dolláros áron vásárolható meg - a tárolót korábban megvásárló ügyfelek ingyenes firmware- és szoftverfrissítés után vehetik használatba.

Október 13-án, hétfőn "A modern CI / CD alapjai" címmel ONLINE képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról