Szerző: Vörös Péter

2000. augusztus 17. 15:44

Corel: a tőzsdék kedvezően reagáltak Michael Cowpland távozására

Cowpland tegnap jelentette be azt, hogy lemond a Corel elnök-vezérigazgatói posztjáról. E hír hatására a cég részvényárfolyama az amerikai Nasdaq piacon 0,31$-ral 3,97$-ra nőtt, míg a Toronto-i értéktőzsdén 0,50 kanadai dollárral (9%-kal) 5,90 kanadai dollárra emelkedett. Elemzők szerint a befektetők bíznak abban, hogy az új helyzet segíteni fogja a céget abban, hogy jobbra forduljon a CorelDRAW és a WordPerfect készítőjének sorsa.

Szakértők egy része szerint a cégnek a lehető legtávolabb kell elmozdulnia attól, hogy közvetlenül versenyezzen a Microsoft-tal: az olyan gyorsan növekvő területekre kell koncentrálni a Corel-nek, mint pl. az Internet berendezések és elektronikus személyi asszisztensek (ahol a Linux szerepet játszhat platformként).

A Corel részvényei 1999 végéhez képest 76%-kal csökkentek tegnapig.

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 6. 23:59

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

SEMMI

8

Bemutatkozott a Nothing első igazi csúcsmobilja

2025. július 3. 11:59

A prémium modellnek szánt Nothing Phone 3 legegyedibb vonása a hátlapon található Glyph Matrix, amivel a tervezők célja a főképernyő előtt töltött idő csökkentése.