:

Szerző: Bodnár Ádám

2004. január 5. 14:20

Január végén érkezik a PCI Expresst támogató VIA PT890 chipkészlet

Tajvani alaplapgyártóktól származó hírek szerint a VIA még január végén megkezdi a PCI Express felületű bővítőkártyákat támogató PT890 chipkészletének szállítását. A chipset első mintapéldányai már a gyártóknál vannak, akik dolgoznak az alaplapok tervezésén.

Tajvani alaplapgyártóktól származó hírek szerint a VIA még január végén megkezdi a PCI Express felületű bővítőkártyákat támogató PT890 chipkészletének szállítását. A chipset első mintapéldányai már a gyártóknál vannak, akik dolgoznak az alaplapok tervezésén.

Az Intel Pentium 4 és Celeron processzorokhoz tervezett PT890 támogatja a 800 MHz-es front side buszt, a Hyper-Threading technológiát és kétcsatornás memóriavezérlővel rendelkezik. A memóriavezérlő DDR400 és DDR2 400/533/667 szabványú modulokat támogat. A chipkészletből később készül egy integrált S3 Graphics UniChrome grafikus vezérlővel szerelt változat is, ennek neve PM890 lesz.

Ha hihetünk a pletykáknak, a PT890-hez már a VIA legújabb southbridge chipje, a VT8239 dukál majd. A VT8239 tűkompatibilis lesz a VT8237-tel és szintén 1 Gbyte/sec sebességű Ultra V-Link kapcsolaton csatlakozik a northbridge-hez. Elődjével szemben azonban immár négy Serial ATA meghajtó kezelésére lesz képes és teljesen új audiovezérlőt kap. A hatcsatornás hangzás megszólaltatására képes integrált hangprocesszor 24 bites felbontást és 96 kHz-es mintavételezési frekvenciát támogat. A VT8239-ben természetesen ATA66/100/133 vezérlő, valamint 10/100 Mbps Ethernet-kontroller és USB2.0 vezérlő is megtalálható lesz.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

7

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.