Szerző: Barna József

2003. november 11. 16:07

Megszabadul TSMC-részvényei egy részétől a Philips

A Royal Philips Electronics ma számolt be arról, hogy értékesíti TSMC-részvényeinek egy részét. A holland vállalatóriás a befolyt közel egymilliárd eurós összeget a szórakoztatóelektronikai üzletág finanszírozására fordítja.

A Royal Philips Electronics ma számolt be arról, hogy értékesíti TSMC-részvényeinek egy részét. A holland vállalatóriás a befolyt közel egymilliárd eurós összeget a szórakoztatóelektronikai üzletág finanszírozására fordítja.

A Philips a világ legnagyobb félvezetőgyártó vállalatának, a Taiwan Semiconductor Manufacturing Companynak (TSMC) a legnagyobb részvényese. A cég mintegy 100 millió darab amerikai részvényt értékesít 935 millió eurós árfolyamon. A tranzakció lezárultát követően a holland vállalat részesedése a TSMC-ben a korábbi 21,5 százalékról 19,1 százalékra csökken.

A Philips korábban is ki tudta használni a TSMC-részvények árfolyamemelkedését saját, közel 6,6 milliárd eurós adósságállományának csökkentésére. A tranzakciónak köszönhetően a cég 700 millió eurós hasznot könyvel el a jelenlegi, negyedik pénzügyi negyedévben.

Derítsd ki, hol tartasz a felhőérettségben a Devertix Cloud Readiness felmérésével, mellyel átfogó képet kaphatsz vállalatod felkészültségéről. Töltsd ki 3 perces, ingyenes felmérőnket!

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 2. 06:50

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.