:

Szerző: mz

2000. május 17. 22:39

Az IE bug visszaüt

A Microsoft böngészőprogramjának fejlesztői csoportja azon dolgozik, hogy kijavítson egy olyan hibát, mely a Apple Macintosh tulajdonosok közül azokat érinti, akik az Internet Explorer legutóbbi verzióját futtatják.
A hiba, melyet kihasználva a felhasználó gépén található privát fájlok elérhetővé válnak, először 1997-ben bukkan fel. A Microsoft akkor kijavította, de most újra megjelent a Mac gépeken. Egyelőre nem tudni, hogy a javítás mikor lesz elérhető.
A hiba oka a Java nyelv használatában, illetve abban a módban keresendő, ahogy az IE 5 az Apple virtuális java gépével kommunikál. Szerencsére a rossz szándékú weblap üzemeltetőknek nem elég saját oldalaikra csalogatni a gyanútlan áldozatokat, de ismerniük kell a fájlok pontos elérési útvonalát, vagy az elérni kívánt intranet-oldal pontos címét. A bug tűzfalakon keresztül is működőképes.

Felkértünk 3 különböző területen dolgozó csapatot, mutassák meg élőben, hogyan is használják ők az AI-t. Ezután mindenki eldöntheti, mit gondol az egészről, hol is tart az adaptációban. November 17-én érkezik a kraftie demo day, 19-én pedig az első képzés!

a címlapról

LIKE

0

Megszűnik a facebookos Like gomb, de nem úgy

2025. november 11. 13:53

Jövőre megszűnnek a Facebook Social Pluginok, azaz a Like és Comment gombok, ezzel pedig újabb legacy feature-től szabadul meg a közösségi oldal.

SCAM

1

Milliárdokat kereshetett a Meta a csalóhirdetéseken

2025. november 10. 13:40

A közösségi óriás korábbi előrejelzésében azt vetítette előre, hogy 2024-es teljes árbevételének 10 százaléka, kb. 16 milliárd dollár származhat online csalások és tiltott áruk hirdetéseiből.