Szerző: mrsla

2000. március 9. 08:45

A Microsoft és a spanyolviasz

Az MS-nél felfedeztek egy fantasztikus dolgot . A duplikált (vagy többszörözött)fájlokról van szó. Mindannyiunknak ismerős az a probléma, hogy egy fájlra több példányban van szükség. Mert például az egyik program ebben a könyvtárban keresi a másik meg amabban. A Microsoft kifejlesztette (3 év alatt) a Single Instance Store-t, mely ezt a problémát hivatott megszüntetni. A technológiát alkalmazó oprendcer (win2000 upgrade) csak egyszer tárol minden fájlt, és ha máshol is szükség van rá, az elérhetőséget egy linkkel biztosítja. Vagyis a vincsi eme nemes helyén már nem az egész fájl, csupán egy, a fájlra mutató link lesz, nyilván az eredeti fájlméret töredékét foglalva.

Az MS-nél felfedeztek egy fantasztikus dolgot. A duplikált (vagy többszörözött)fájlokról van szó. Mindannyiunknak ismerős az a probléma, hogy egy fájlra több példányban van szükség. Mert például az egyik program ebben a könyvtárban keresi a másik meg amabban. A Microsoft kifejlesztette (3 év alatt) a Single Instance Store-t, mely ezt a problémát hivatott megszüntetni. A 'technológiát' alkalmazó oprendcer (win2000 upgrade) csak egyszer tárol minden fájlt, és ha máshol is szükség van rá, az elérhetőséget egy linkkel biztosítja. Vagyis a vincsi eme nemes helyén már nem az egész fájl, csupán egy, a fájlra mutató link lesz, nyilván az eredeti fájlméret töredékét foglalva. Ezt a 'technológiát' a unix rendszerekben mintegy 30 éve alkalmazzák és nem a unix volt az első aki a symlinkeket alkalmazta. Azt is mondhatnánk , hogy a windows2000 most ért a 60-as,70-es évek technológiai szintjére. Természetesen a linux (mint unix klón) szintén ismeri a symlinkeket és használja is azokat.

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 5. 19:44

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

SEMMI

7

Bemutatkozott a Nothing első igazi csúcsmobilja

2025. július 3. 11:59

A prémium modellnek szánt Nothing Phone 3 legegyedibb vonása a hátlapon található Glyph Matrix, amivel a tervezők célja a főképernyő előtt töltött idő csökkentése.