:

Szerző: Bodnár Ádám

2002. július 29. 14:55

Az ASUS bemutatta SiS648 chipkészletes P4S8X alaplapját

Az ASUS bemutatta SiS648 chipkészletes alaplapját, amely a P4S8X nevet kapta. A termék Pentium 4 processzorokat és DDR333 SDRAM-ot támogat és a legújabb trendeknek megfelelően kezeli az AGP8X grafikus kártyákat és a Serial ATA eszközöket is.

Az ASUS bemutatta SiS648 chipkészletes alaplapját, amely a P4S8X nevet kapta. A termék Pentium 4 processzorokat és DDR333 SDRAM-ot támogat és a legújabb trendeknek megfelelően kezeli az AGP8X grafikus kártyákat és a Serial ATA eszközöket is.

Az AGP8X elődeihez hasonlóan 32 bites port, azonban 533 MHz-es elméleti órajele révén a grafikus kártyák akár 2,1 Gbyte/sec sávszélességgel is gazdálkodhatnak. A Serial ATA pedig alacsonyabb feszültséget, egyszerűbb kábelezést, hosszabb kábeleket és nagyobb adatátviteli sebességet kínál, mint a jelenleg elterjedt párhuzamos ATA interfész. Az első Serial ATA merevlemezek piaci megjelenése az év második felében esedékes.

"Az ASUS büszke arra, hogy az iparágban elsőként dob piacra Serial ATA- és AGP8X-támogatással rendelkező alaplapokat" -- mondta Joe Hsieh, az ASUS alaplap-részlegének igazgatója. "Az AGP8X- és Serial ATA-támogatással rendelkező alaplapok nemcsak nagyobb teljesítményt nyújtanak, hanem a későbbiekben is jól bővíthetőek maradnak."

Az ATX kivitelű P4S8X alaplap Socket478 processzorfoglalattal, 3 DDR DIMM aljzattal, valamint 1 AGP8X és 6 PCI bővítőhellyel rendelkezik. A szolgáltatásokat integrált Promise PDC20376 IDE RAID chip, 2 Serial ATA port, CMI9739 audiovezérlő, és RealTek 10/100 Ethernet-vezérlő teszi teljessé.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

6

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.