:

Szerző: Bodnár Ádám

2002. június 10. 10:24

Szerdán debütál az 1,8 GHz-es Intel Celeron

Az Intel június 12-én, szerdán jelenti be 1,8 GHz-en működő Celeron processzorát, amelyet alsó árkategóriás számítógépekbe szán.

Az Intel június 12-én, szerdán jelenti be 1,8 GHz-en működő Celeron processzorát, amelyet alsó árkategóriás számítógépekbe szán.

Az Intel először a május elején bejelentett 1,7 GHz-es Celeron processzorban használta a Pentium 4-ből már megismert NetBurst mikroarchitektúrát, amely az elkövetkező években az alsó kategóriás processzorok alapjául is szolgál majd. Az 1,7 és 1,8 GHz-es Celeron processzor a 0,18 mikronos csíkszélességű Willamette-128 magon alapul.

Az új Celeron chipek 128 KByte másodszintű gyorsítótárat tartalmaznak és 400 MHz-es front side buszt használnak, ezen felül támogatják a Pentium 4-nél bevezetett SSE2 utasításkészletet. A processzorokat Socket478 kivitelben hozza forgalomba az Intel.

Az 1,7 GHz-es változat listaára 84 dollár, az 1,8 GHz-es kivitelért pedig várhatóan 103 dollárt kérnek majd.

2 év után, július 23-án újraindul a HWSW free! meetup-sorozat, melyet a Kafka evangelizációjának szánunk. Ingyenes, online, gyere!

a címlapról

Hirdetés

IT-security meetup és Tóth Szabolcs standupja a SYSADMINDAY-en!

2025. július 18. 04:21

4 top IT-biztonsági előadóval, Tóth Szabolcs (Szomszédnéni Produkciós Iroda) standupjával, a korábbiakhoz képest több sörcsappal, a Budapest Garden egy árnyékosabb részén vár az idei SYSADMINDAY, most pénteken!