:

Szerző: Vörös Péter

2001. július 13. 14:01

A laposkijelzők forgalma idén várhatóan 5%-kal csökken

[CNET] A DisplaySearch piackutató cég legfrissebb jelentése szerint a laposkijelző piac az idén 5%-kal vissza fog esni 2000-hez képest. A DisplaySearch szerint az idei forgalom várhatóan 22,8 milliárd $ lesz. Az asztali monitorokban használt TFT panelek forgalma 10%-kal csökken, míg a főként a mobiltelefonokban és kéziszámítógépekben használt dual-scan kijelzők forgalma 18%-kal esik vissza.

Az asztali laposkijelzők ára az előző negyedévekhez képest a túlkínálati helyzet miatt esett jelentősen. A kéziszámítógépek és a mobiltelefonok eladásának növekedése is számottevő mértékben lelassult.

A DisplaySearch szerint arra lehet számítani, hogy a laposkijelzők forgalmát az egyre újabb kijelző technológiák fogják segíteni és az olyan, jelenleg még nagyjából marginálisnak számító piacok, mint a digitális kamerákban használatos kijelzők.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

3

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.