:

Szerző: Dömös Zsuzsanna

2025. július 15. 14:00

Beépült a Canva a Claude chatbotba

Az új integráció lehetővé teszi a Claude felhasználói számára, hogy szöveges promptok segítségével használják a Canva tervezői eszközeit.

Az Anthropic Claude chatbot-szolgáltatása már grafikai tervezési feladatok elvégzésére is képes a Canva szerkesztő eszközeivel. A Claude munkaterületén belül a felhasználó a Canva eszközeivel generálhat prezentációkat, egyszerűbb vizuális anyagokat szöveges promptok segítségével, de ennek feltétele, hogy mindkét szolgáltatáshoz legyen előfizetése. Egyben az is lehetségessé válik, hogy a felhasználó kulcsszavakat keressen a Canva-dokumentumaiban, prezentációiban és márkasablonokban, vagy összegzéseket kérjen.

Az integráció a Canva szerverén keresztül valósul meg, ami az Anthropic Model Contect Protocolját (MCP) használja. A MCP protokollt a „mesterséges intelligencia USB-C portjaként” is emlegetik, egy olyan nyílt forráskódú szabvány, amely lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy gyorsan összekapcsoljákAI-modelljeiket más alkalmazásokkal és szolgáltatásokkal.

A cég bejelentette továbbá egy új könyvtár elérhetőségét a Claude webes és asztali verzióban, amely áttekintést nyújt a felhasználóknak az összes rendelkezésükre álló eszközről és csatlakoztatott alkalmazásról. A chatbot a Canván kívül támogat más tervezpi esközöket és platformokat is, például a Figmát a múlt hónapban kötött partnerségnek köszönhetően - természetesen a szükséges előfizetés ellenében.

00:39
 

Discover tools that work with Claude

Még több videó

A szakszervezeteket hagyományosan az IT-tól idegen műfajnak szokás tartani: hiszen bőven volt állás és lehetőség, ha valami nem tetszett, az ember továbbállt.

a címlapról

EU

1

Vibe néven születik újjá a Le Chat

2026. május 29. 13:00

A Mistral rendkívül eltökéltnek tűnik azzal kapcsolatban, hogy tényleg az OpenAI európai kihívójaként tekintsenek rá.