:

Szerző: Dömös Zsuzsanna

2025. március 20. 14:15

Ismét körbenéznek a HERE autói a magyar utakon

Itt a tavasz, ideje frissíteni a térképet!

A következő hetek során a német autógyártók konzorciumának tulajdonában lévő térképszolgáltató, a HERE ismét 3D-ben térképezi fel Magyarország egy részét, hogy pontos és részletes digitális térképeket biztosítson. A cég saját megfogalmazásában a „legújabb technológia segítségével rögzíti” az útadatokat és panorámaképeket, melyek önvezető autókhoz és közlekedési szolgáltatásokhoz lesznek felhasználva.

Júliustól kezdődően tehát a HERE autói az ország összes fontosabb útját bejárják, így bárki beléjük botolhat majd, de a felmérés nem fogja zavarni a rendes forgalom menetét - köti ki a cég közleménye. A HERE autók a Google Street View felvételeket készítő járművekhez hasonlóan, egy a gépkocsi tetején rögzített panorámakamerával fotózzák folyamatosan a környezetet, miközben az útburkolati jeleket és a KRESZ-táblákat egyaránt rögzítik. Ezen információk alapján utcaszintű képeket tud létrehozni a látványosságokról, az üzletekről, benzinkutakról és éttermekről.

Az AI és a nagy full-full-stack trend

Az AI farvizén számos új informatikai munkakör születik, vagy már ismert munkák kapnak új nevet és vele extra elvárásokat is.

Az AI és a nagy full-full-stack trend Az AI farvizén számos új informatikai munkakör születik, vagy már ismert munkák kapnak új nevet és vele extra elvárásokat is.

A korábbi évekhez hasonlóan a rögzített képek csak az autóban tárolódnak, majd később titkosított formában kerülnek át egy biztonságos tárhelyre, ezután kezdődik a feldolgozásuk. A képek csak azután válnak láthatóvá, hogy az arcokat és rendszámokat elhomályosították. Abban a ritka esetben, ha a képen látható személy vagy rendszám felismerhető maradt, egyszerűen lehet jelenteni a problémát a HERE felé az online térképen a “Report Image” linken keresztül.

Via HERE.

Október 13-án 6 alkalmas, 18 órás CI/CD alapozó képzést indítunk. Az élő képzések órái utólag is visszanézhetők, és munkaidő végén kezdődnek.

a címlapról

roszkoszmosz

10

Saját Starlink-riválist indít Oroszország

2025. szeptember 17. 13:43

Az első indítások idén év végén jöhetnek, 2035-re valósulhat meg a teljes, országos lefedettség, beleértve az Észak-sarkvidéket.