:

Szerző: Asztalos Olivér

2021. október 15. 11:09

Felbukkant az AMD bányászkártyája

Szinte a semmiből toppant elő az AMD első bányászkártyája, amellyel az Nvidia termékeinek állíthat konkurenciát a cég.

Fejvadász tangó: a színfalak mögött

Mi történik egy jelölt keresésénél, a kiválasztásnál a háttérben? Két IT fejvadász társaságában beszélgettünk arról, hogyan zajlik a folyamat a másik oldalról.

Fejvadász tangó: a színfalak mögött Mi történik egy jelölt keresésénél, a kiválasztásnál a háttérben? Két IT fejvadász társaságában beszélgettünk arról, hogyan zajlik a folyamat a másik oldalról.

A VideoCardz által megszellőztetett AMD BC-160 (Blockchain Compute) típusjelű kártyát a kínai XFX tervezte. A termék a Navi 12 kódnevű GPU-ra épül, amely 2304 stream processzort és 8 gigabájt HBM 2 memóriát kínál. A chipválasztás annak fényében érdekes, hogy a szóban forgó fejlesztést eddig csak az Apple egyes számítógépeiben láthattuk. A beszámoló szerint a BC-160 150 wattos disszipáció mellett 72 Mh/s számítási teljesítményre képes. Arról egyelőre nincs hír, hogy a termék mikor, illetve milyen áron kerül piacra.

bc160

a címlapról