Szerző: Bodnár Ádám

2004. május 20. 11:52

Kazincbarcikán és Miskolcon is elindulhat a Cisco Hálózati Akadémia képzés

[Lenhardt & Weichinger] Az AES magyarországi társaságai ma bejelentették, hogy együttműködési megállapodást írtak alá két Borsod-Abaúj-Zemplén megyei iskolával, azzal a céllal, hogy magas szintű informatikai képzések bevezetésére kerüljön sor. A megállapodás értelmében az AES 8 millió forint támogatást nyújt a miskolci Bláthy Ottó Szakközépiskola és a kazincbarcikai Irinyi János Szakközépiskola részére, ahol a támogatásnak köszönhetően elindulhat a nemzetközileg elismert Cisco Hálózati Akadémia képzés.

[Lenhardt & Weichinger] Az AES magyarországi társaságai ma bejelentették, hogy együttműködési megállapodást írtak alá két Borsod-Abaúj-Zemplén megyei iskolával, azzal a céllal, hogy magas szintű informatikai képzések bevezetésére kerüljön sor. A megállapodás értelmében az AES 8 millió forint támogatást nyújt a miskolci Bláthy Ottó Szakközépiskola és a kazincbarcikai Irinyi János Szakközépiskola részére, ahol a támogatásnak köszönhetően elindulhat a nemzetközileg elismert Cisco Hálózati Akadémia képzés.

"Nagy örömmel nyújtunk támogatást térségünk két iskolájának, akik a Cisco Hálózati Akadémia Program belépése mellett döntöttek. Az AES támogatásával egy nemzetközi szintű képzési program vált elérhetővé a miskolci és kazincbarcikai iskolák diákjai részére" -- nyilatkozta Peter Lithgow, az AES ügyvezető igazgatója.

"Példaértékűnek tartjuk, ahogy az AES és személy szerint Peter Lithgow úr felkarolta ezt a programot. Hasonló támogatási rendszer, valamint pályázati lehetőségek hiányában a szakképzés nem lenne képes lépést tartani a változó gazdasági követelményekkel. Reméljük, hogy a lehetőséget kihasználva mind a vállalati igényeknek, mind tanulóink elvárásainak jobban meg fogunk felelni" -- nyilatkozta Velenyák János, a Bláthy Ottó Villamosipari Szakközépiskola igazgatója.

"A szakképzés jelenlegi helyzetében példaértékűnek és követendőnek tartjuk a szakemberképzés területén az ilyen fajta együttműködéseket. A CISCO és az AES kezdeményezése és támogatása végzős tanulóink munkaerő-piaci esélyeinek növelését is elősegítheti" -- tette hozzá Karajz Miklós, az Irinyi János Szakközépiskola igazgatóhelyettese.

Az AES három erőművet üzemeltet Magyarországon és az észak-magyarországi régió egyik legnagyobb befektetőjeként számos közhasznú programhoz nyújt támogatást. Az AES egyik legfontosabb alapelve a társadalmi felelősségvállalás, ezért egy-egy nagyobb projekt támogatásával kíván részt venni szűkebb és tágabb környezete jobbá tételében, fejlődésében.

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.

a címlapról

MÁLNÁS

7

Tőzsdére megy a Raspberry Pi

2024. május 16. 14:00

Az elmúlt évek meghatározó áramköri lapkáit készítő technológiai cég papírjaival is lehet majd kereskedni a brit tőzsdén.