Szerző: Vörös Péter

2003. szeptember 16. 13:28

Egyre népszerűbb webszerver a Windows Server 2003

A webszerverek működéséről rendszeres statisztikát készítő brit Netcraft e héten nyilvánosságra hozott webszerver-statisztikái szerint a nyár során jelentősen nőtt a Microsoft Windows Server 2003 operációs rendszert használó weboldalak száma.

A webszerverek működéséről rendszeres statisztikát készítő brit Netcraft e héten nyilvánosságra hozott webszerver-statisztikái szerint a nyár során jelentősen nőtt a Microsoft Windows Server 2003 operációs rendszert használó weboldalak száma.

Az április 24-én debütált Windows Server 2003-at futtató weboldalak száma 109 százalékkal emelkedett július óta. Az esetek közel felénél korábbi Windows operációs rendszerekről -- főleg a Windows 2000-ről -- történt az áttérés.

A Windows Server 2003 ugyanakkor a Linuxot is fenyegeti e piacon. "A Linuxról átálló webhelyek száma arányosan alakult július óta, amikor több megfigyelő úgy vélte, hogy a Linuxról a Windows Server 2003-ra áttérő webhelyek 5 százalékos aránya csak a véletlen műve volt" -- közölte a Netcraft szóvivője.

A cég szerint a nyár első részéhez hasonlóan a Windows Server 2003 növekedésének mintegy 5 százaléka történt a Linux kárára július óta. A FreeBSD-ről és a Sun Solarisról történt migráció részesedése körülbelül 1-1 százalék a Windows Server 2003 erősödésében.

A legnagyobb hazai IT kutatás adatfelvétele elindult, idén már AI kérdéssorral. Kérjük, szánj pár percet rá, ez közös érdekünk, hiszen enélkül nehéz meghozni technológiai vagy karrier döntéseket! A válaszadás anonim, illetve elérhetőek a korábbi évek eredményei is.

a címlapról

PEBBLE

2

Végleges az új Pebble órák dizájnja

2025. augusztus 15. 12:30

A márka visszakapta saját nevét, így Core 2 Duo helyett Pebble 2 Duo, a Core Time 2 helyett pedig Pebble Time 2 néven érkeznek az új órák, és véglegesek a specifikációk is.