:

Szerző: Ady Krisztián

2003. június 6. 17:30

Június 14-től lesz megvásárolható az Apple Final Cut Pro videoszerkesztő alkalmazás 4-es verziója

[News.com] Az Apple Computer tegnap bejelentette, hogy június 14-től lesz kapható professzionális Final Cut Pro videoszerkesztő szoftvere legújabb, 4-es változata. A közel 300 (!) új képességgel, újdonsággal ellátott alkalmazás teljes verziója 999 dollárba fog kerülni, míg a régebbi verzióról 399 dollárért lehet majd frissíteni.

[News.com] Az Apple Computer tegnap bejelentette, hogy június 14-től lesz kapható professzionális Final Cut Pro videoszerkesztő szoftvere legújabb, 4-es változata. A közel 300 (!) új képességgel, újdonsággal ellátott alkalmazás teljes verziója 999 dollárba fog kerülni, míg a régebbi verzióról 399 dollárért lehet majd frissíteni.

Az Apple áprilisban már bemutatta a nagyközönségnek a Final Cut Pro 4 újdonságait a National Association of Broadcasters kiállításon. A Final Cut Pro legújabb verziója három továbbfejlesztett alkalmazást is tartalmaz: a LiveType segítségével a feliratozást oldhatjuk meg, a Soundtrack segítségével zenei aláfestést készíthetünk, míg a Compressor kötegelt transzkódolási műveleteket képes végezni állományainkon.

Az új verzió kényelmesebb, teljesen személyre szabható billentyűzetet és felületet kínál a szerkesztőknek. Továbbfejlesztett architektúra segítségével több grafikus és videó réteg valós idejű kezelésére képes, míg az Apple legújabb SD és HD formátumai akár 32 bites csatornánkénti színfelbontást is lehetővé tesznek. A beépített DVCPRO50 támogatással a Final Cut Pro 4 broadcast minőségű anyagok szerkesztését teszi lehetővé FireWire bemeneten keresztül.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

7

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.