:

Szerző: Ady Krisztián

2003. május 28. 14:34

8 MB memóriával látja el új notebookba szánt merevlemezeit a Fujitsu

[News.com] A Fujitsu amerikai leányvállalata tegnap jelentette be, hogy új, kifejezetten teljesítményre kihegyezett merevlemez-családot dob piacra notebookok számára. Az MHT-AH típusjelzésű merevlemezek magasabb, 5400-as fordulatszámon pörögnek majd.

[News.com] A Fujitsu amerikai leányvállalata tegnap jelentette be, hogy új, kifejezetten teljesítményre kihegyezett merevlemez-családot dob piacra notebookok számára. Az MHT-AH típusjelzésű merevlemezek magasabb, 5400-as fordulatszámon pörögnek majd.

A megnövelt fordulatszám azonban nem minden -- hiszen ilyen notebook merevlemezek már egy ideje léteznek a piacon --, a Fujitsu a további teljesítménynövekedést a jelentősen megnövelt, 2 MB helyett 8 MB-nyi cache beépítésétől várja.

Mindemellett a kapacitásban is jelentősen többet nyújt majd a Fujitsu új termékvonala. 80 GB-os, 5400-as fordulatszámú, 8 MB cache-sel ellátott merevlemezt még senki sem dobott piacra. A jelenleg kapható notebook merevlemezek általában 5400-as fordulatszámot de maximum 60 GB kapacitást, vagy 80 GB kapacitást de csak 4200-as fordulatszámot nyújtanak.

Az új Fujitsu merevlemezek még ebben a negyedévben piacra kerülnek 40, 60, 80 GB-os kapacitásban, egyelőre ismeretlen árakon.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

7

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.