:

Szerző: Barna József

2002. augusztus 9. 16:51

Újabb pletykák az AMD Athlon jövőjéről

A [H]ard|OCP fórumában egy amerikai számítástechnikai cég egyik képviselője beszámolt az AMD-nél tett látogatásának legizgalmasabb hozadékairól. Természetesen ezeket az információkat is érdemes kétkedve fogadni, de annyi bizonyos, hogy a korábbi pletykáknál hitelesebbnek tűnnek.

A [H]ard|OCP fórumában egy amerikai számítástechnikai cég egyik képviselője beszámolt az AMD-nél tett látogatásának legizgalmasabb hozadékairól. Természetesen ezeket az információkat is érdemes kétkedve fogadni, de annyi bizonyos, hogy a korábbi pletykáknál hitelesebbnek tűnnek.

Elmondása szerint az AMD szeptember végén dobja piacra az 1933 MHz-en üzemelő 2400+, valamint a 2066 MHz-en üzemelő 2600+ modellszámot viselő Athlon XP processzorokat. Újdonságnak számít, hogy állítólag e processzorok a Pentium 4-en és a nyolcadik generációs Athlonokon található fémsapkához hasonló borítást kapnak, így megszűnik a lesarkazás veszélye (ahogy feltehetően a szorzólock kiiktatásának egyszerűbb lehetősége is). Még ebben az évben megjelenik továbbá egy 2700+ modellszámot viselő változat is, amely már 333 MHz-es rendszerbuszt használ.

A beszámoló szerint azonban az 512 kbyte másodszintű gyorsítótárral szerelt Barton magos Athlon XP megjelentetését a cég jövő év második negyedévére tolta el. Mindez meglepő annak tükrében, hogy alig egy hete erősítette meg lapunknak a cég európai képviselője, hogy a Barton még ebben a félévben napvilágot lát. Tehát a jövő évi megjelenés legalábbis meglepő lenne, de semmiképpen sem elképzelhetetlen.

Érdekesség továbbá, hogy a misztikus informátor szerint az AMD októberben egy szakmai rendezvényen (valószínűleg a Microprocessor Forumon) bemutatja a Hammer 3000+ modellszámozású változatát.

Szeptember 15-én, hétfőn ONLINE formátumú, a Kafka alapjaiba bevezető képzést indít a HWSW, ezért most összefoglaltuk röviden, hogy miért érdemes részt venni ezen a tanfolyamon.

a címlapról

MS

0

Lezárta a Teams-ügyet az EU

2025. szeptember 12. 12:45

A Bizottság elfogadta a Microsoft által tett engedményeket, nincs retorzió az idestova öt éve húzódó eljárás végén.

bango

7

Tartalomautomatával bővül a OneTV

2025. szeptember 12. 09:27

A One tévés platformjába a Bango DVM-jét integrálják, ami jelentős mértékben megkönnyíti az új tartalomszolgáltatások bevezetését.