:

Szerző: Dömös Zsuzsanna

2025. május 14. 14:37

Ismét több ezer dolgozót rak lapátra a Microsoft

A cég 3 százaléka, körülbelül 6000 fő kereshet más kenyéradó után.

Globális munkaerőállománya 3 százalékát, körülbelül 6000 főt készül leépíteni a Microsoft a struktúra és az irányítás egyszerűsítésének céljából – jelentette elsőként a CNBC.

A lépés a vállalat minden csapatát érinteni fogja minden régióban, tehát válogatás nélküli sortűzről van szó, ami a mostani trendekkel ellenben nem teljesítményalapú lesz. A redmondi cég szóvivője szerint a szervezeti változtatásokra szükség van ahhoz, hogy a lehető legjobb pozíciót érhessék el a „dinamikus piacon”.

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

Duna melletti szabadtéri helyszínen idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

Ollé, lesz SYSADMINDAY! Duna melletti szabadtéri helyszínen idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, szakmázás, barátok, még több sörcsap.

Ez a legkiterjedtebb leépítési kör azóta, hogy a Microsoft 2023-ban 10 ezer alkalmazottól vált meg. Még ezután januárban egyszámjegyű leépítést jelentettek be, a dolgozók teljesítménye alapján. Ugyan a munkaerőállomány kevesebb mint egy százalékát érinti a lépés, a tavaly júniusban jelentett összesen 228 ezer főből így is több mint kétezren búcsúzhattak. Mindeközben a Microsoft közel 38%-os nettó bevételi marzsa januárban közelítette a legmagasabb értéket a kétezres évek eleje óta. 

Via CNBC.

Derítsd ki, hol tartasz a felhőérettségben a Devertix Cloud Readiness felmérésével, mellyel átfogó képet kaphatsz vállalatod felkészültségéről. Töltsd ki 3 perces, ingyenes felmérőnket!

a címlapról

Hirdetés

Ollé, lesz SYSADMINDAY!

2025. július 1. 16:10

Duna melletti szabadtéri helyszínen, a Budapest Gardenben idén is megrendezzük a hazai Sysadmindayt, az IT-üzemeltetők világnapját. Standup, IT security meetup, kvízek, szakmázás, barátok, még több sörcsap.