Szerző: Dömös Zsuzsanna

2024. október 30. 12:20

A világ GDP-jénél is több pénzt kérnek az oroszok a Google-től

Nem csak elképzelni, de kiolvasni is nehéz az összeget.

Egy orosz bíróság szerint a Google körülbelül 20 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 dollárnyi büntetéssel tartozik az orosz propadandacsatornák számára a tartalmaik blokkolása miatt, sőt az összeg még ENNÉL is magasabbra rúghat. Összehasonlításként: a Világbank körülbelül 100 ezermilliárd dollárra becsüli a globális GDP-t, ami még mindig kutyafüle a büntetéshez képest, tehát a keresőcégnek túlzás nélkül a világ összes pénze se lenne elég, hogy kiengesztelje az oroszokat.

Amikor a kaszás már a pipeline-ban van

Az elbocsátás lehetősége a munka kellemetlen velejárója, melynek vannak előzményei, és következményei is.

Amikor a kaszás már a pipeline-ban van Az elbocsátás lehetősége a munka kellemetlen velejárója, melynek vannak előzményei, és következményei is.

A bizarr összeget egy négy éven át tartó bírósági eljárás során állapították meg, miután a keresőcég tulajdonában álló YouTube 2020-ban betiltotta az ultranacionalista orosz Tsargrad csatornát, válaszul a tulajdonosa ellen kirótt amerikai szankciókra. Putyin 2022-es ukrajnai invázióját követően további csatornák kerültek feketelistára.

Nem mintha sok esély lenne az Alphabet csődbe juttatására, mivel az amerikai cégnek nincsenek már különösebb érdekeltségei az országban. Az oroszországi Google 2022 óta inaktív, a hatóságok lefoglalták a bankszámláit, így lényegében csődbe ment. A keresőcég is csak annyit reagált a „sok nullás" üggyel kapcsolatban, hogy nem hiszi, hogy jelentős negatív anyagi hatásai lennének.

Via The Register.

a címlapról

SWITCH2

0

Boltokba került a Nintendo Switch 2

2025. június 5. 13:29

Éjfél óta nálunk is kapható a nagysikerű konzol második generációs utódja, amihez 210-230 ezer forint körül lehet hozzájutni.