:

Szerző: Hlács Ferenc

2021. január 28. 13:11

Dupla lapfülsorral bővül a Vivaldi

A böngésző egy plusz tabsávval tenné átláthatóbbá a megnyitott lapok erdőit.

Fejvadász tangó: a színfalak mögött

Mi történik egy jelölt keresésénél, a kiválasztásnál a háttérben? Két IT fejvadász társaságában beszélgettünk arról, hogyan zajlik a folyamat a másik oldalról.

Fejvadász tangó: a színfalak mögött Mi történik egy jelölt keresésénél, a kiválasztásnál a háttérben? Két IT fejvadász társaságában beszélgettünk arról, hogyan zajlik a folyamat a másik oldalról.

Ráadás lapfülsávval tenné átláthatóbbá a megnyitott tabok közötti navigációt a Vivaldi. A böngésző asztali kiadásának legújabb frissítésében egy opcionálisan bekapcsolható, az eredeti lapfülsor fölött megjelenő, második tabsávot is bevezet, amelyben a már korábban csoportokba rendezett lapokat összefogó fülek sorakoznak. A felső sávban így láthatók az egyes lapcsoportok fülei, illetve hogy azok közül éppen melyik van megnyitva, az alsó sorban pedig az utóbbi csoportba tartozó lapok jelennek meg. A megoldással a taberdők jóval áttekinthetőbbek lehetnek, persze ha a felhasználók nem bánják, hogy fel kell áldozniuk egy lapfülsávnyi függőleges böngészőterületet. Az új funkció a Vivaldi 3.6-ban már elérhető.

vivdubtab

a címlapról