:

Szerző: Bizó Dániel

2007. március 29. 10:33

Az árverseny ellenére ötödével duzzadt az Acer nyeresége

[Forbes/The Wall Street Journal/HWSW] Ismét remek évet zárt az Acer, azonban a csökkenő átlagos eladási ár és a megnövekedett adóterhek lehúzták a tajvani számítógép-szállító negyedik negyedéves nyereségét. Éves szinten így is ötödével nőtt az adózott eredmény, magasabb ütemben, mint a bevételek. Az Acer immár a Lenovót szorongatja a globális harmadik pozícióért.

Köszönhetően 39 százalékkal megnövekedett szállításainak, az Acer tavaly 16 százalékkal 11,2 milliárd dollárra növelte árbevételét, miközben nettó nyeresége 21 százalékkal 309 millió dollárra ugrott. Az év egészében 20-25 százalékkal estek a számítógépek árai, ez a negyedik negyedévben 2 százalékra olvasztotta az Acer üzemi nyereségrátáját. A növekedő forgalomnak köszönhetően azonban a vállalat halványan növelni tudta üzemi eredményét, a megnövekedő adóterhek azonban a Wall Street szerint az egy évvel korábbihoz képest mintegy 40 százalékot faragtak le a nettó profitból.

Sean Ryan, a Fubon Securities elemzője úgy véli, hogy az Acer éves összehasonlításban 30 százalékkal fogja tudni növelni szállításait az első negyedév folyamán, ennek ellenére bevétele és nyeresége elmarad a negyedik negyedévestől. Az Acer jelenleg a világ negyedik legnagyobb PC-szállítója, 2006 során 14 millió gépet értékesített, a notebookok terén pedig a harmadik helyen áll. Az IDC és a Gartner adatai szerint a negyedik negyedévben az Acer 6,6-6,8 százalékos részesedést szerzett a PC-piacon, 0,3-0,5 százalékpontra közelítve meg az IBM PC-részlegét felszippantó kínai Lenovót.

A vállalat kifejezetten erős jelenléttel bír Európában és Ázsiában, az Észak-Amerikai piacra azonban mindeddig nem volt képes sikeresen behatolni. A tajvani cég emiatt akár felvásárláshoz is folyamodhat, amiről J.T. Wang elnök-vezérigazgató beszélt nemrég egy interjúban. Az egyik legesélyesebb jelölt a folyamatos pénzügyi gondokkal küszködő Gateway, mely harmadik az Egyesült Államok piacán. A növekvő fenyegetéstől bizonyára nem független, hogy a HP a napokban keresetet nyújtott be az Acer ellen azt állítva, hogy az több szabadalmát is megsértette, és kérte a bíróságtól, tiltsa meg a tajvani vállalat termékeinek forgalmazását az Államokban.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 24. 22:16

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.