:

Szerző: Bodnár Ádám

2005. január 26. 12:08

A Samsung megkezdte az XDR memóriák sorozatgyártását

A Samsung tegnap bejelentette, hogy megkezdte 256 megabites XDR (extreme data rate) DRAM chipjeinek sorozatgyártását. A koreai vállalat az év második felében már 512 megabites chipekkel is jelentkezik majd.

[HWSW] A Samsung tegnap bejelentette, hogy megkezdte 256 megabites XDR (extreme data rate) DRAM chipjeinek sorozatgyártását. A koreai vállalat az év második felében már 512 megabites chipekkel is jelentkezik majd.

Az XDR DRAM a jelenlegi megoldásoknál lényegesen költséghatékonyabb, ugyanis ugyanakkora sávszélességet kevesebb alkatrész felhasználásával, olcsóbb tokozásba helyezett chipekkel és egyszerűbb nyomtatott áramkörökkel is képes biztosítani. A Sony Computer Entertainment korábban már bejelentette, hogy következő generációs PlayStation konzoljában az XDR DRAM technológiát alkalmazza.

Az XDR DRAM chipek eleinte 3,2 GHz-en üzemelnek majd, azonban a termékterv egészen 6,4 GHz-es órajelig ki van dolgozva -- ezen a sebességen már 100 Gbyte/sec adatátvitel is lehetséges. Az XDR DRAM-ok többféle kivitelben és méretben kerülnek forgalomba, a chipek kapacitása 256 Mbittől akár 8 Gbitig terjedhet és egy lapka akár 32 memóriacsatornához is csatlakozhat. Egy memóriacsatorna 16 bit széles.

Az XDR DRAM-ot eleinte nagy sávszélességet igénylő alkalmazási területeken, azaz grafikus és hálózati berendezésekben, valamint szórakoztatóelektronikai készülékekben fogják használni, azonban a technológia idővel akár az asztali és mobil számítógépekben, valamint szerverekben is elterjedhet.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Hirdetés

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 25. 06:12

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.