:

Szerző: Bodnár Ádám

2004. július 28. 10:19

Gyenge negyedév van a PeopleSoft mögött

A PeopleSoft tegnap tette közzé negyedéves eredményeit. A vállalat nyeresége megfelelt a korábban már lefelé módosított előrejelzéseknek, a forgalom azonban elmaradt a várakozásoktól. A PeopleSoft vezetése továbbra is az Oracle ellenséges felvásárlási ajánlata körül kialakult bizonytalanságot okolja a gyenge teljesítményért.

Az egyszeri költségek nélkül a PeopleSoft második negyedéves nyeresége 51 millió dollár, azaz részvényenként 14 cent volt, egy évvel korábban a vállalat 54 millió dollár, azaz részvényenként 17 cent profitról számolt be. A PeopleSoft a hónap elején arra figyelmeztetett, hogy negyedéves részvényenkénti eredménye a korábban várt 20-22 cent helyett 13-15 között várható.

Az egyszeri tételeket is figyelembe véve a PeopleSoft profitja mindössze 11 millió dollár, azaz részvényenként 3 cent volt, ez 70 százalékkal alacsonyabb, mint a tavalyi év azonos időszakában elért 36,5 millió dollár, azaz részvényenként 11 cent. A vállalat szerint az Oracle által indított ellenséges felvásárlási folyamattal kapcsolatos kiadások a negyedév során több mint 10 millió dollárt tettek ki.

A PeopleSoft forgalma a június 30-án zárult időszakban 647 millió dollár volt, amely elmaradt a cég saját, 655-665 millió dolláros prognózistól. Elemzők átlagosan 661 millió dollár bevételt vártak. Az új szoftverlicencek értékesítéséből származó bevétel 130 millió dollárt tett ki. A PeopleSoft eredetileg 150-170 millió dolláros licencbevételt várt.

A cég vezetői szerint a jelenlegi bizonytalan helyzetben lehetetlen megjósolni a következő negyedévekre vonatkozó pénzügyi mutatókat. A vállalat mindazonáltal bejelentette, hogy nem fogja elérni éves célkitűzéseit. A PeopleSoft korábban 2,8-2,9 milliárd dolláros bevételt és részvényenként 92-95 centes profitot jelzett előre. A cég vezetői szerint a következő negyedévekre és a teljes évre vonatkozó friss előrejelzés akkor várható, ha az Oracle ellen indított antitröszt per lezárul.

Elemzők szerint a PeopleSoftnak azonban korántsem az Oracle felvásárlási ajánlata jelenti a legnagyobb problémát, sokkal inkább a nagyvállalati szoftverek piacán tapasztalható visszaesés.

Milyen technológiai és munkaerőpiaci hatások érhetik a backendes szakmát? Május 8-án végre elindul az idei kraftie! meetup-sorozat is (helyszíni vagy online részvétellel).

a címlapról

Security témákkal folyatódik az AWS hazai online meetup-sorozata!

2024. április 25. 21:04

A sorozat május 28-i, harmadik állomásán az AWS-ben biztonsági megoldásait vesszük nagyító alá. Átnézzük a teljes AWS security portfóliót a konténerbiztonságtól a gépi tanulásos alkalmazások védelmén át, egészen az incidenskezelésig.