cloud-native day

cloud-native és DevOps tippek nagyvállalatoknak

/ 2020. 11. 05.
szakmai támogató:

a rendezvényről

A vállalati IT számára a legnagyobb kihívás jelenleg az egyre gyorsuló változási igényeknek való megfelelés. Egyre kevesebb idő áll rendelkezésre az üzleti igények fejlesztésére, konszolidációs és költségcsökkentési törekvések elérésére, új technológiák bevezetésére.

Felgyorsítani egy komplex rendszert, mint a vállalati IT nem egyszerű feladat. Az egyik legjobb példát erre a Forma 1 világában lehet látni, ahol 1-1 csapat éves költségvetése meghaladja egy magyar nagyvállalat éves IT költését. De önmagában ott sem elég a rengeteg pénz, a legújabb technológiák megvásárlása, a legjobb pilóták alkalmazása. A munka neheze ezután jön: össze kell hangolni az autó összes elemét , meg kell keresni a gyenge pontokat és egy olyan rendszert kell létrehozni, ahol a csapat, a pilóta és az autó tökéletes egységet alkot. Ebben segítenek a legújabb technológiák: monitoring rendszerek, legújabb adatfeldolgozási módszerek, mesterséges intelligencia alkalmazása. A sikerhez azonban a csapat működését is össze kell hangolni, a folyamataikat optimalizálni, a technológiai képességeket beépíteni a napi működésbe, hogy a végén valódi siker lehessen belőle. A Forma 1-ben nagyon könnyen kiszámítható, hogy egy adott csapatnak mennyibe került 1-1 világbajnoki pont. Mi ilyen szempontból – sajnos – nehezebb pályán versenyzünk, sikereink nem fordíthatók le egy számra.

Mi az Alerantban abban hiszünk, hogy a vállalati IT átalakításának sikeréhez is össze kell hangolni a technológiai, folyamati és szervezeti változásokat, mert így lehet csak valódi változást elérni. Nem elég az új technológiákat megvásárolni és üzembe állítani: ezeket be kell építeni a napi folyamatokba, a használatukhoz szükséges szaktudást pedig el kell sajátítani. Úgy gondoljuk, hogy az eddigi sikeres projektjeink tapasztalatával tudunk ebben segíteni ügyfeleinknek: az általunk szállított cloud-native technológiák és az erre épülő alkalmazások sikeresen be tudnak épülni a vállalat napi működésébe és valódi változást tudnak létrehozni.

Ahogy az IT más területei is, így a viszonylag újnak számító DevOps világ is újabb és újabb technológiák tucatjait vonultatja fel évről-évre. Amellett, hogy partnerei vagyunk több DevOps eszközöket szállító – a saját területén piacvezető – cégnek, célunk, hogy megőrizzük szállító függetlenségünket is. Emiatt folyamatosan követjük az újabb fejlesztéseket, hogy ügyfeleinknek úgy segíthessük a számos eszköz közötti eligazodásban, választásban, hogy nem korlátozzuk választásukat egy adott gyártó eszközeire.
Nagyvállalati alkalmazások fejlesztőiként nagy tapasztalatunk van abban is, hogy a legacy alkalmazások esetén hogyan lehet alkalmazni a legújabb technológiákat arra, hogy átalakítsuk és felgyorsítsuk a fejlesztési, szállítási, hibakezelési és -javítási folyamatokat. Így tudunk kiterjedt, mélyreható változást elérni, nem csak a legfontosabb rendszerek, hanem a teljes IT működésében.

A virtuális szakmai napra olyan előadásokkal készültünk, amelyek bemutatják a nagyvállalati IT számára jelenleg legfontosabb technológiákat: Kubernetes/Openshift platformok, konténer és mikroservice alapú architektúrák, API Gateway integrációk, biztonsági kérdések, monitoring megoldások.
Mindezekről saját bevezetési projektjeink tapasztalatait szeretnénk megosztani hallgatóinkkal.

Az előadásaink megtekintéséhez regisztrálnod kell. A regisztráció cookie alapú, így csak akkor működik, ha elfogadod és nem törlöd az oldal által küldött cookie-kat.

amiről szó lesz

Az előadások két szekcióban tekinthetők meg. A zászlóra kattintva választhatsz a DevOps és a fejlesztői előadások között.

/ előadások fejlesztőknek

Videó megtekinthető:
2020. 11. 05. 09:15-től
Microservice-k nemfunkcionális követelményei, a teljesítmény aspektusai
Csendes Dávid
/ Csendes Dávid
Videó megtekinthető:
2020. 11. 05. 09:45-től
Mikor és hogyan használjunk microserviceket?
Magyar Attila
/ Magyar Attila
Videó megtekinthető:
2020. 11. 05. 10:15-től
Red Hat microservice technológiai eszközkészlet
Stakun Jaroslaw
/ Stakun Jaroslaw
Videó megtekinthető:
2020. 11. 05. 10:45-től
DevSecOps – CI/CD infrastruktúra kibővítése minőségi és biztonsági ellenőrzésekkel
Magyar Zsanett
/ Magyar Zsanett
Ráczkevy Ádám
/ Ráczkevy Ádám
Videó megtekinthető:
2020. 11. 05. 13:15-től
Agilis és könnyűsúlyú integráció: hogyan integráljuk a cloud-native és legacy alkalmazásainkat
Stakun Jaroslaw
/ Stakun Jaroslaw
Videó megtekinthető:
2020. 11. 05. 13:45-től
Vállalati autorizációs keretrendszer építése OAuth2-vel és API Gateway-jel
Kárász Kristóf
/ Kárász Kristóf

akiktől hallani fogjuk / előadóink

Balog Ábel
/ Balog Ábel

Balog Ábel Péter vagyok, 4,5 éve dolgozom OpenShift nagyvállalati környezetbe való bevezetésén. Ez idő alatt több nagyvállalatnál is sikeresen bevezettük ezt a technológiát, ezzel egy megbízható futtatókörnyezetet adva konténerizált alkalmazásainknak. Az OpenShift-en kívül több Kubernetes disztribúció is létezik, melyek közül nehéz kiválasztani a számunkra megfelelőt. Az előadásom során az elmúlt évek tapasztalata alapján fogom bemutatni és összehasonlítani ezeket a különböző megoldásokat.

Berki Ádám
/ Berki Ádám

A számítógépes rendszerek monitorozása legalább annyira fontos, mint a rendszer maga, de a monitorozás mégis gyakran nem kap kellő figyelmet. Csak fejlett és szofisztikált monitoring rendszerekkel tudunk stabil és megbízható rendszereket üzemeltetni. Több éve foglalkozom Prometheus alapú monitoring rendszerek kiépítésével nagyvállalati környezetben, és küldetésemnek tartom ügyfeleinknél a szofisztikált monitoring rendszerek bevezetését, ami nagyban segíti őket céljuk elérésben, hogy stabil és megbízható rendszereket üzemeltethessenek.

Csendes Dávid
/ Csendes Dávid

Csendes Dávid vagyok, a csapat egyik legfiatalabb tagja. Ez azonban ne tévesszen meg senkit, sokféle technológiával és megoldással foglalkoztam már így is, a BME-n demonstrátorkodom már több éve. Hobbim a videojátékok, illetve az autósport – talán ezek felől is jön a motivációm a minél optimalizáltabb szoftverek felé. Így esett rám a választás, az utóbbi fél év során a Java platform optimalizációs lehetőségeivel ismerkedhettem meg mélyrehatóan egy projekt keretében

Kárász Kristóf
/ Kárász Kristóf

Kárász Kristóf vagyok, 2014 óta dolgozom az Alerantban. Az első projektjeimben (telco) Java fejlesztőként vettem részt, később vezető fejlesztőként segítettem a csapatot (telco + bankszektor). Az utóbbi projektjeim API Gateway és OIDC bevezetésekhez kapcsolódtak, ahol architektként dolgoztam.

Kiss Olivér
/ Kiss Olivér

2003 óta dolgozom az Alerantban, kezdetben Java/JEE fejlesztőként majd WebLogic szakértőként. 2016-ban egy legacy modernizációs projektben kezdtem el Dockerrel foglalkozni, majd Kubernetes, OpenShift felé fordultam. Jelenleg Red Hat OpenShift platformot vezetünk be az ügyfeleknél. Időközben megszereztem a Certified Kubernetes Administrator (CKA) minősítést. Előadásom arról szól, hogy a Kubernetes és az OpenShift nem csak a zöldmezős, cloud native alkalmazások futtató környezete, hanem egy jól használható platform a legacy alkalmazások modernizálására is.

Magyar Attila
/ Magyar Attila

Magyar Attila vagyok, 6 éve dolgozom az Alerantnál. Kezdetben monolit alkalmazások fejlesztésében és ESB bevezetésekben vettem részt, majd később beszippantott a microservicek világa, mivel volt szerencsém 1,5 évet egy ilyen projektben fejleszteni, ahol rengeteg hasznos tapasztalatot szereztem, rálátva mind a két világ előnyeire és hátrányaira is. Az utóbbi időszakban Red Hat OpenShift container platform bevezetésekben veszek részt.

Magyar Zsanett
/ Magyar Zsanett

Közel 4 éve foglalkozom CI/CD folyamatok automatizálásával, a BME elvégzése után az első munkahelyemen ismerkedtem meg ezzel a területtel, valamint a Jenkins-szel, majd 2019-ben pedig Certified Jenkins Engineer lettem. Az Alerantnál eddig eltöltött 2 évem alatt több CI/CD-vel kapcsolatos (DevOps, Git, Jenkins, Nexus) oktatást is tartottam az ügyfeleinknek, valamint mindennapi feladataim közé tartozott egy OpenShiftre történő fejlesztési folyamat támogatása. Jelenleg egy DevSecOps projekten dolgozom, ahol az előadásban bemutatott néhány eszközt is használunk.

Pesti Kálmán
/ Pesti Kálmán

Már több, mint 10 éve dolgozom az Alerant kötelékében. Korábban alkalmazás fejlesztési és integrációs projektekben vettem részt, az utóbbi időben, években pedig automatizálási területtel foglalkozom. Az előadásomban is erről a területről hoztam egy témát, amely a fejlesztői környezet problémáival és egy lehetséges megoldással foglalkozik. Mindezt egy konkrét megvalósítás mentén követhetjük végig és megnézhetjük, hogyan lehet fejlesztői környezeteket automatizáltan kialakítani.

Ráczkevy Ádám
/ Ráczkevy Ádám

Közel 8 éve dolgozom java fejlesztőként, eleinte monolit banki alkalmazások fejlesztésével foglalkoztam, majd elkezdtem érdeklődni a konténerizált világ iránt. Így kötöttem ki az Alerantnál, ahol már 1 éve erősítem a csapatot. Szakmai érdeklődésem kiterjed a Java-n kívüli világra és az IT rendszerek biztonsági kérdéseire is.

Stakun Jaroslaw
/ Stakun Jaroslaw

Jaroslaw works as a Principal Solutions Architect at Red Hat and is responsible for delivery and solution selling based on Red Hat OpenShift Container Platform and Red Hat JBoss Middleware technology in the region of Central and Eastern Europe. He is Red Hat Certified Architect for Enterprise Applications and has +20 years of experience in application development and integration, process automation, security, containerization, and in helping large organizations continually transform and adapt to the ever-changing IT landscape. He is currently Red Hat Cloud solutions subject matter expert.

nézd meg az előadásainkat!

Az előadások megtekintéséhez regisztráció szükséges

Neved *
Céged neve *
Pozíciód *
Üzemeltető mérnök
Fejlesztő mérnök
DevOps mérnök
IT vezető
Egyéb